Єльникова Галина Василівна “Адаптивне управління в освітніх системах.”

СУТЬ АДАПТИВНОГО УПРАВЛІННЯ
 1. Адаптивне управління виникло за потреби спрямованої самоорганізації людини, що забезпечує її усвідомлений саморозвиток з використанням природного механізму. Воно може бути спеціально організованим на основі створення, підтримки та розширення умов саморозвитку об’єктів управління в межах установлених спільно з суб’єктом та усвідомлених ними вимог, але завжди виникає довільно на будь-якому перехідному етапі як об’єктивна потреба, що поєднує еволюційний та революційний шляхи розвитку.

Якщо спрямована самоорганізація реалізує саморозвиток людини в усталених межах усвідомлених нею вимог, то адаптивне управління забезпечує умови для саморозвитку людини шляхом сполучення її потреб з вимогами оточення. Тобто, за допомогою адаптивного управління відбувається поєднання, взаємоузгодження, гармонізація потреб людини, суспільства і держави, що зумовлює їх коеволюцію………

повні матеріали виступу:

СУТЬ АДАПТИВНОГО УПРАВЛІННЯ Єльникова Г.В.

Адаптивне управління соціально-педагогічними системами Єльникова Г.В.

 

Category: Форум

6 comments on “Єльникова Галина Василівна “Адаптивне управління в освітніх системах.”

 1. Вельмишановно Галино Василівно, дякуємо за своєрідне “Руководство к действию” для керівника загальноосвітнього навчального закладу. На курсах підвищення кваліфікації директорів планую організувати перегляд матеріалів Форуму, починаючи з Вашого виступу. До речі, керівники, які використовують факторно-критеріальні субмоделі, пропонують розробити їх до Положення про атестацію педагогічних кадрів, що значно може підвищити об’єктивність цієї процедури. Дякуємо за можливість поспілкуватися в науковому полі!

  • Шановна Людмило Миколаївно!
   Дякую за співпрацю, дуже підтримую Ваше приєднання до школи адаптивного управління. ВВажаю, що ознайомлення керівників і педагогічних працівників шкіл буде корисним для активізації їхнього рефлексивного розв тку, що дасть змогу підвищити якість освіти.
   Щодо пропозиції додати кваліметричну модель для атестації учителів шкіл, то така модель вже давно існує, її використовують директори шкіл, які володіють технологією застосування кваліметричних моделей. Науковці чотирьох інститутів післядипломної педагогічної освіти та Харківського національного економічного університету при підтримці Світового банку і науковому керівництві Єльникової Г.В. розробили протягом 2010 року КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ, де були запропоновані Положення про атестацію педагогічних працівників, про атестацію керівників шкіл, до яких входили кваліметричні моделі. На жаль, Міністерство не відреагувало на цей проект. Спробуємо ще раз звернутися за Вашою пропозицією. Ще раз дякую за готовність використовувати адаптивне упрпавління в діяльності навчальних закладів ЗСО

 2. Шановна Галина Василівна! Дякую за цікавий змістовний виступ. Ваші матеріали дуже своєчасні, вони відкривають нові можливості для практичного удосконалення управління закладами освіти і реального підвищення якості освіти.

  • Дякую. Сподіваюсь на Вашу активність у напряму упровадження ідеї адаптивного управління в освітню практику.

 3. ШАУСПС пропонує майстер-клас для керівників шкіл з використання кваліметричних моделей щодо атестації учителів

 4. Вельмишановна Галино Василівно! Дуже вдячна за доповідь щодо сутності адаптиного управління та важливих ознак його визначення. Цікавою та надзвичайно мудрою є провідна ознака адаптивного управління – це “взаємопристосування та органічне поєднання мети керівника і прагнення виконавця на основі вироблення гнучких моделей діяльності”. Впевнена, якщо б ця теза активно працювала у всіх управлінських системах, то освітніх, наукових, методичних досягнень було б набагато більше. Дякую Вам, Галино Василівно, за цей вебінар, за адаптивну організацію науковців, за можливість послухати та попрацювати з видатними корифеями своєї справи. Пропоную провести майстер-класи для завідувачів кафедр і викладачів нашої академії. Чекаємо наступних зустрічей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *