Лук`янчук Г. Я. “Психолого-педагогічні умови адаптивної взаємодії в управлінні навчальним закладом”

Школа – складна соціально-педагогічна система, з багатьма структурними, функціональними та психолог-педагогічними складовими. Це середовище специфічної взаємодії різних суб’єктів її життєдіяльності. Управління навчальним закладом базується на взаємодії суб’єктів навчально-виховного процесу, що передбачає спільну працю різних психологічних типів індивідів, систем, структурних підрозділів та особистостей. Для успішної життєдіяльності освітньої організації необхідне взаєморозуміння і командний стиль співіснування всіх учасників освітньої діяльності.

завантажити повний текст статті:

Лук`янчук Г. Я. “Психолого-педагогічні умови адаптивної взаємодії в управлінні навчальним закладом”

Category: Форум

4 comments on “Лук`янчук Г. Я. “Психолого-педагогічні умови адаптивної взаємодії в управлінні навчальним закладом”

  1. Характеристика адаптивного управління дуже слушна, Ви розкрили його системоутворюючу ідею, Думаю у такому сенсі його можна використати в усіх освітніх сферах. Дякую.

  2. Грунтовно, цікаво, необхідно!

  3. Беззаперечно, адаптивне управління для соціально-педагогічних систем це шлях для розвитку та вдосконалення діяльності. Особливо актуальним такий підхід є для закладів осовіти, зокрема, професійно-технічної, адже ПТНЗ тісно повязані із роботодавцяями, соціальними партнерами, батьками тощо. Саме тому, узгодження інтересів всіх учасників взаємодії на адаптивній основі є шляхом для досягнення цілей.

  4. Нова українська школа ставить перед керівниками розрізняти управлінські функції і не підміняти управління контролем у закладі. Ваші рекомендації практико-зорієнтовані саме на розв,язання завдання адаптивної взаємодії в умовах реформи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *