Білик Надія Іванівна “Адаптивно-педагогічне проектування регіональної освітньої системи підвищення кваліфікації педагогічних працівників.”

Завантажити презентацію:

Білик Н. І. Адаптивно-педагогічне проектування регіональної освітньої системи підвищення кваліфікації педагогічних працівників

Category: Форум

8 comments on “Білик Надія Іванівна “Адаптивно-педагогічне проектування регіональної освітньої системи підвищення кваліфікації педагогічних працівників.”

 1. Проблема адаптації системи післядипломної освіти до запитів і потреб учителів є актуальною і, як на наш погляд, має розглядатися у соціальному контексті. Оскільки під впливом територіальної реформи керівники навчальних закладів і педагогічні колективи залишаються без методичного супроводу з боку місцевих методичних кабінетів, заклади післядипломної освіти мають бути готові до використання більш ефективних відкритих форм підвищення кваліфікації кадрів у міжкурсовий період. І саме дослідження, проведене Надією Іванівною, стане у нагоді .

 2. Змістовний виступ, органічно поєднує теорію і практику, демонструє шляхи активізації самоосвіти педагогічних працівників у міжкурсовий період. Надає способи і засоби використання науково-методичного супроводу цього процесу на основі регіоналізації, проектування, новаторства і дисемінації. Особливо цікавими є регіональні школи новаторства, започатковані Вами та дія комунікаторів – періодичних видань в їх діяльності. Дослідження буде корисним для регіональних НМЦ загальної середньої та професійної освіти та методичних служб освітніх закладів.
  Чекаємо на нові повідомлення!

  • Створення регіональних і зональних шкіл новаторства керівних, науково-педагогічних і педагогічних працівників післядипломної освіти в Україні протягом 2011-2017 років дало можливість зрощувати педагогів-новаторів у регіональних освітніх системах ПКПП. Також поширенню досягнень цих шкіл є педагогічні видання навчальних закладів ППО які є виконують роль інформаційних партнерів.

 3. Актуальна та цікава доповідь. Особливу увагу звертає на себе представлена проективна модель розвитку регіональної освітньої системи ПКПП та запропоновані інноваційні курси підвищення кваліфікації які є актуальними не тільки для інститутів ППО.

  • Дякую за коментар! Дійсно, проведення інноваційних курсів ПКПП для окремого навчального закладу незалежно від його фаху є як ніколи актуальним, особливо для опорних шкіл, які потребують нового адаптивного управління школою і якісного професійного зростання.

 4. Тема для обговорення є актуальною. Вважаємо, що і
  нноваційна діяльність у навчанні студентів вищих навчальних закладів має різні форми й потребує принципово нових механізмів взаємодії теорії і практики. Одним із ефективних, проте мало використовуваних у сучасному інноваційному освітньому середовищі кафедр, є метод проектів.
  Передумову впровадження методу проекту в практику освітньої діяльності кафедр вищих навчальних закладів (ВНЗ) становлять два основні мотиви: пошук методів, які давали б змогу представити освітній процес як організацію переважно самостійної роботи студентів та прагнення розглядати освіту більш широко, ніж просто передачу певного обсягу знань.

 5. Досить важливим є регіональний підхід до підвищення кваліфікації педагогічних працівників, а саме адаптивно-педагогічне проектування регіональних опорних шкіл, що є справою управління регіону, його перспективне бачення вмотивованого вчителя і учня до процесу навчання та виховання, їхня зацікавленість у побудові нової української школи..

 6. У наших темах, піднятих на Форумі, є спільні ідеї, а найбільше – це бажання гнучко підійти до змін, пов,язаних з підвищенням кваліфікації в умовах реформи і децентралізації на рівні регіону.
  І дякую за ще одну модель, яка на ефективною є лише тому, що створена на адаптивній основі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *