ВИКОРИСТАННЯ ПРИНЦИПІВ АДАПТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ЗАКЛАДАМИ ОСВІТИ В УМОВАХ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ (Єльникова Г.В.)

Вільна енциклопедія дає визначення ринкової економіки як системи, що заснована на принципах вільного підприємництва, в якій роль основного регулятора економічних відносин відіграє ринок

Економічна трансформація ─ це безперервний процес видозмін. Трансформація у вузькому сенсі (разові та дискретні зміни) ─ перехідний період  ─ обмежений в часі процес, який полягає в переході від одного рівноважного стану до іншого. Тоді як трансформація в широкому сенсі (систематичні зміни) ─ це не обмежений в часі постійний процес перетворень системи, її елементів, зв’язків і відносин між ними [47].

Ринкові трансформаційні процеси в Україні здійснюються в умовах переходу від адміністративно-командної системи господарювання та управління до ринково-демократичної.

ВИКОРИСТАННЯ ПРИНЦИПІВ АДАПТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ЗАКЛАДАМИ ОСВІТИ В УМОВАХ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ

7 comments on “ВИКОРИСТАННЯ ПРИНЦИПІВ АДАПТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ЗАКЛАДАМИ ОСВІТИ В УМОВАХ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ (Єльникова Г.В.)

 1. Актуальність даної теми незаперечна і зростає з кожним днем. Всі зазначені у статті принципи відповідають Концепції нової української школи. Вражає здатність автора подавати складні та глибокі наукові положення в доступній, практичній площині. Рекомендую всім керівникам закладів загальної середньої освіти ознайомитися з даним виступом.

 2. Шановна Галино Василівно, дякую Вам за можливість пізнавати нове, цікаве і корисне в практичній діяльності. Пропоную створити відеоканал в YouTube, щоб у членів ШАУСПС був постійний доступ до переглядів такої потрібної інформації

 3. Шановна Галино Василівно, безперечно соціально-економічні транформації змушують “тримати руку на пульсі” щодо прийняття адаптивних управлінських рішень при організації освітнього процесу. Ви, як досвідчений “адаптівець” відчуваєте ці зміни розглядаєте та застосовуєте нові форми, методи, засоби організації адаптивного управління закладами освіти.
  Підтримую Світлану Федорівну щодо каналу в Youtube. Готова взяти участь у його створенні.
  Дуже вдячна за форум, як завжди, пізнавально, цікаво, корисно, організовано. Все згідно принципів адаптивного управління.
  Міцного здоров’я, надхнення, нових ідей, здобутків.

 4. Трансформації та адаптація. Два взаємопов”язані процеси розвитку. Але вони мають різну природу: перший зовнішні впливи, а другий – внутрішні чинники відповіді на зовнішні фактори. Разом із тим, знати та узгоджувати зовнішні та внутрішні чинники – є запорукою успіху життєдіяльності особистості в умовах економічних, суспільних трансформацій. Дякуємо за добру статтю.

 5. Шановна Галино Василівно! Дуже дякую за можливість отримати таку цікаву інформацію, корисну щодо виконання завдань дослідно-експериментальних досліджень всеукраїнського рівня

 6. Шановна Галино Василівно! Дякую за надану можливість отримати надзвичайно актуальну і корисну інформацію!

 7. Шановна Галино Василівно, нині виникла гостра необхідність у створенні факторно-критеріальної бази вимірювання якості освтнього процесу та діяльності навчальних закладі і наукових установ в Україні за принципом кваліметрії, який є одним із основних в адаптивному управлінні, і “полягає у кількісному вимірюванні якості роботи за допомогою умовних балів”. Це говорить про те, що ідеї наукової школи професора Г. Єльникової впроваджуються в життя. Дякуємо Вам, Галино Василівно, за ті знання, що так нам необхідні сьогодні!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *